Aziz Yıldırım’dan, Ali Koç’a flaş uyarı: Seçimi biz kazanırsak…

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, taraftarlarla bir araya geldiği organizasyonda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Almanya’da Frankfurt Fenerbahçeliler Derneği’nde açıklamalarda bulundu. 

Aziz Yıldırım’ın açıklamaları şu şekilde: 

“Neden aday oldum? 6 senedir başarısızlık var. Tamam başarısızlık olabilir ama öyle olaylar olmaya başladı ki kulüp raydan çıktı ve vagon devrilmek üzere. Kulüp başka amaçlarla başka şeylerin peşinde koşuyor.”

“İÇLERİNDE FETÖ’CÜLER VAR”

“Bu yönetimin Fenerbahçe’yi büyütmek gibi bir amacı yok. Şimdi bu yönetimlerine baktığınız zaman FETÖ’cüsü de var. Biz değiliz diye karşılık versinler, hepsine rahat rahat her şeyi gösteririm. Yönetimlerinde Fenerbahçe aleyhine şike yapmaya çalışan insanlar var.”

“ALİ KOÇ İLE DERDİMİZ YOK”

“Bizim Ali Koç ve yönetimiyle derdimiz yok. Bizim derdimiz Fenerbahçe. Fenerbahçe’nin eski gücüne kavuşması lazım.”

“ŞAMPİYON YAPAMAZSAM BIRAKACAĞIM”

“Seçilirsem ve birinci yıl şampiyon yapamazsam bırakacağım, söz veriyorum. Stadı kim yaptı, Aziz Yıldırım ve arkadaşları yaptı. Biz yapacağız diyoruz, bize yalandan kim ölmüş diyor. Sen 6 senedir neredeydin? Neden daha önce büyüteceğim, yenileyeceğim demedin? Amacı hep kavga etmek.”

“İsmail Kartal, Ersun Yanal, Pereira… Hepsini yeniden getirdi. Biz bu adamları niye gönderdik? Sen bunlardan bir ders alman lazım. Orada olan insanlara ‘Neden gitti?’ diye sor. Aziz Yıldırım yapamadı biz bunları yaptık teziyle gitti eski hocaları getirdi ama sonuçta başarısız oldu.”

“AZ DAHA KÜME DÜŞÜYORDUK”

“İlk sene az daha küme düşüyorduk. Fenerbahçe tarihinde iki kere küme düşme tehlikesi var. Biri 80’lerde, diğeri de Ali Koç döneminde. Sivasspor maçında yensek şampiyon olacaktık. Bu sene 99 puan topladık, başarıdır ama şampiyon değiliz. Tarih şampiyonları yazar. İkincileri maalesef yazmaz. Bunun için şampiyon olmalıyız.”

“JUVE’DEN BARÇA’DAN TRANSFER YAPIYORDU”

“Barcelona’dan oyuncu alırız, City’den alırız, Juventus’tan alırız. Listemizde 100 tane oyuncu var diye söylediler de söylediler. Güçlü olduklarını, gerekirse haklarını yedirmeyeceklerini ifade ettiler. Hiçbiri gerçekleşmedi.”

Aziz Yıldırım, kendisine sorulan “28. şampiyonluk ile ilgili bir şey yapacak mısınız?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Biz 28 şampiyonlukla ilgili federasyona müracaat ettik. Federasyonda iki kişi bununla ilgili bizim dönemimizde çalıştı. 28 şampiyonluğumuz tespitli. Bunu mahkeme kararıyla alacağız. Gideceğiz hepsini belgeli göstereceğiz. Onaylandıktan sonra TFF’ye göndereceğiz. Orada karara bağlanacak.”

Sarı-lacivertli kulübün başkan adayı, son olarak ise Ali Koç yönetimini transfer konusunda şu sözler ile uyardı:

“KAFANIZA GÖRE TRANSFER YAPMAYIN”

“Onları uyarıyorum. Kafalarına göre oyuncu transferi yapmasınlar. Seçimi biz kazanırsak hocanın dışında eğer futbolcu alırlarsa onlarla çalışmayacağım. Haberleri olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir